Skąd pochodzą spodnie baggy?

baggyCiekawe dlaczego hindusi chodzą w spodniach baggy. To bardzo estetyczne: szerokie, białe spodnie lub materiał w wielowymiarowe wzory, najlepiej czerwony lub pomarańczowy i wielki turban na głowie w podobnym kolorze. Obowiązkowo przewiewny, bo w Indiach jest gorąco, bardzo gorąco.

Gdyby nie temperatura i palące słońce spodnie baggy pewnie w ogóle nie zagościłyby w naszym kanonie modowym. Od kilku sezonów są bardzo modne. Na początku zaczęli nosić szerokie, za duże spodnie murzyni, gangsterzy często o czarnym kolorze skóry. Miało to wyrażać wolność, niepodporządkowanie się i takie tam. Potem, znacznie później, może jakieś pół wieku, na powrót spodnie baggy z Indii zaczęły przemawiać do pań, mieszkanek Europy.

Często można zauważyć, szczególnie latem kobietki w szerokich zwiewnych spodniach, które płynnie opadają w dół. Podobno, sam Budda chodził tak ubrany, w prostocie i skromności, chronił swoje ciało przed słońcem i upałem. Dzisiaj nie tylko moda, ale styl życia, dieta i związane z nią systemy żywieniowe często sprzyjają chodzeniu we wschodnich strojach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz